ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Здравство

Велес е на трето место во земјава според бројот на активни случаи со ковид-19

Денес се регистрирани 23 нови случаи но и 28 оздравени

Спорт

Победа за одбојкарите на ГОК Борец на стартот од првата лига

Порази за ракометарите и кошаркарите

Здравство

Нема нови случаи на лица позитивни на ковид-19, но има двајца пациенти починато

Во велешка Болница згрижен е 61 пациент

Живот

Хуманитарна трка за гладните (фото)

Има лица и семејства кои секојдневно не можат да обезбедат топол оброк - 16-ти октомври Меѓународниот ден за борба против гладот

Живот

До 17ч. 43 отсто гласачи во Велес го дале гласот, а пред четири години излегле 51 отсто

Во Лозово гласале 64 отсто, Градско 57 а Чашка 54

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Живот

Бошњачки Демократски сојуз - наши гласови се прелеаја на сметките на други партии, ОИК греши

По реакциите до ОИК грешката била исправена, составот на Советот на Општина Велес останува непроменет

Култура

Изложбата на Петар Хаџи Бошков, освен што ја врати македонската модерна ги врати и посетителите во Стоби (фото)

Со изложбата во целост се потврдила идејата на директорот на НУ „Стоби“ Спасе Перовски, локалитетот да биде жив град

Живот

Градско со нов градоначалник, во Лозово и Чашка ќе има втор круг гласање

Каков е составот на локалните Совети во овие три општини

Живот

ДИК -Колев градоначалник, ДУИ со член на Совет

Ова се официјални но не и конечни резултати, оти учесниците во изборите имаат право на жалба

Живот

Марко Колев, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа за градоначалник на Велес

Упатувам апел за смирување на страстите во Велес, за Велес да оди напред - порача Колев

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »