Колев - не планирам ниту еден проект кој се работи во општината, да закочам

Коцевски - Марко е скромен, чесен човек и верувам дека со успех ќе ја извршува функцијата градоначалник

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Хроника

Велешанец откриен на граница кон Србија со фалсификуван ПЦР тест

Полицијата му поднела кривична за „фалсификување исправа“

Здравство

Расте бројот на активни случаи во велешко со ковид-19, денес нови 19

Бројот на згрижени лица во велешка Болница како и вчера 48

Живот

Стан како роденденски подарок од дедо за својот внук

Доделен е и четвртиот од петте стана на инстант лозот „Доме сладок доме“. Стан за 100 денари, да и тоа е можно со инстант лотаријата на Државна лотарија

Економија

Жито маркети ја отвори нивната трета продавница во Битола

Нашите столбови во деловното работење, се професионалната услуга, домаќинската атмосфера и однос, широкиот асортиман и ценовната политика којашто го почитува паричникот на купувачите

Хроника

Тепачка во Велес, едно лице со убодни рани од нож префрлено во Болница во Скопје

Во двор на средно училиште се степале петмина малолетници

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Живот

И новите членови на Советот на Општина Велес ги добија уверенијата

Кои се новите 23 советници. После осум години, во овој состав има членови од партии кои не се од СДСМ или ВМРО-ДПМНЕ или нивните коалициски партнери. Драган Димески го доби четвртиот мандат со што стана советник со најдолг стаж

Живот

Врачено уверението на Марко Колев за градоначалник на општина Велес (фото)

Функцијата ќе ја извршувам чесно, посветено и ќе дадам се до себе да ја оправдам довербата, време за губење нема, веднаш започнуваме со работа - порача Колев

Живот

Нацков го доби уверението за градоначалник на општина Градско

Врачени се уверенијата и на членовите на Советот

Здравство

Два лица позитивни на ковид-19, починаа во велешка Болница

Опаѓа бројот на хоспитализирани лица во велешка Болницa, расте на нови случаи, денес има 29 позитивни на ковид-19

Економија

Асфалтиран приодниот пат до Горно Оризари кај Порцеланка

Уште еден приод кон населбата, освен постојниот кај Свилара. Вредноста на работите е 2.85 милион денари a должината на патот е еден км.

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »