Признанија од Црвен крст за ,,хероите од мојот град,,

Ленче Здравкин, Далиборка Златева и Анѓел Киров се пример на хуманисти. Благодарница и за велешката компанија ,,Жито,,

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Хроника

Иванов - Со Европските реформи создаваме функционална држава

Арсовски - секој глас ЗА Европска Македонија носи повеќе странски инвестиции и повеќе фондови од Европската Унија

Забава

Питијадата од 19-ти до 21 октомври

Ќе се одржи во центарот на улица 8-ми септември од Сармаале до кружниот тек

Спорт

Фудбалерите на Борец рушат се пред себе во Втората лига Исток

Слаб старт на футсал првакот КМФ Велес, Гемиџии забележаа пораз. На гостувањето во Прилеп загубија и ракометарите. Стефан Мицов победник на тенискиот опен турнир во Велес. Бистро од Алексинац најдобар и поединечно и екипно на риболовниот куп Кркушка.

Фото

Светот низ слики 17 -23.09.2018

Започна Октобер фест во Минхен, во Јемен децата гладуваат, танц фестивал во Барселона, Куп во далечинско плкивање на езеро Младост, по Јадран пловат едреници

Живот

Утрово во 3,54 стаса есента

Не очекува врнежлива, бурна есен со просечни температури

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Хроника

Седум пожари вчера во велешко

Гореа и куќа и автомобил, и сено и сува трева.Пожарнирките ангажирани од 8,45 до 23 часот

Економија

Меѓународно признание за Хабитат Македонија за национални достигнувања

Признанието е од Австриската фондација Energy Globe а награден е проектот ,, Енергетски ефикасни домови за семејства со ниски приходи,,

Хроника

Владиката Агатангел - Ако гласате на 30-ти септември внуците ќе се срамат од Вас

МПЦ-ОА ги повика верниците сами да одлучат дали ќе гласат и како ќе гласат, ставот на Агатанел е негов личен став

Хроника

Димитров - политичари од спорот со Грција правеа кариери, време е да се затвори

Анѓушев - да не извезуваме деца туку производи. Коцевски -алтернатива за влез во ЕУ и НАТО нема. Трибина ,,Излези ЗА Европска Македонија,,

Живот

На Денот на мобилност, велосипедистите за кратко ги освоија улиците во Велес (фото)

Градоначалникот најави се работи студија за до година да бидат одбележени велосипедски патеки низ градот и околината

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »