Неверојатно, морковот поскап од патлиџанот

Влажната година придонесе за помал род на морковот и цената секојдневно се качува

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Живот

Во Велешката касарна одбележан 18 август

Признанија и награди за дел од припадниците на АРМ

Забава

Каква Питијада му треба на Велес

На која локација, во кој период да се одржи манифестацијата, дебатираа угостителите и градоначалникот

Хроника

Девојче од Велес тешко повредено во Неготино

Опожарен ,,мерцедес,, во Отовица

Фото

Светот низ слики 06 - 14.08.2018

Како светот се забавува на високите температури, во Естонија при НАТО вежба по грешка истрелана ракета која сега се бара каде е, дожд од метеорити, како светот ги гасне пожарите

Економија

Патничкиот воз ,,Пелагонија експрес,,времено укинат

Експресниот воз од Скопје за Битола и назад поради технички причини нема да сообраќа

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Економија

Мостот на Вардар на влезот кај Башино село локален, проблемот глобален

Мостот кај Башино село е изграден 1971-та како времен и според стручњаците е ,,немодерен и застарен, со дотраен материјал,,

Живот

Поради дефект, којничани половина ден без вода

Цистерна за вода за пиење не била испратена оти законски требало да има прекин во водоснабдувањето повеќе од 12 часa

Екологија

Мерниот инструмент за ПМ10 честички во Велес расипан, покажуваше вредности над граничната

Од Министерството за животна средина велат вредности се неверодостојни и се изземаат

Здравство

Во летната крводарителска акција собрани 127 крвни единици

Првиот ден собрани 61 а вториот 66 крвни единици.Од дарителите 96 биле мажи и 31 жена

Економија

Лани во Велес дошле 10.890 туристи, за 11 отсто повеќе од 2016-тата година

Просечно престојувале 1,7 дена. Најмногу туристи имало од Србија а Американците престојувале по 5,5 дена во Велес

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »