Од среда до сабота по 17 пат Фолклорниот Фестивал

Годнава учесници се 20 фолклорни ансамбли од седум држави

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Хроника

Падна кран во Кавадарци, починаа две лица

Се срушил кран, при негово монтирање за изведување на градежни работи на станбена зграда. Починатите градежници се од Скопје

Живот

Именувања на четири директорски позиции на локално ниво во Велес

Нови в.д. директори на Здравствен дом, Народен мзуеј, ОУ Васил Главинов и Музичкото Стефан Гајдов

Здравство

Бројот на активни случаи со ковид-19 во велешко скокна на 30

Бројот на хоспитализирани лица на Инфективното одделение е вкупно 4

Хроника

Викенд за кражби на мотори

Во СВР Велес пријавени се четири украдени мотоцикли

Живот

Започна кампањата „Носи кацига, вози безбедно, вози одговорно“

Таа се однесува кон возачите на мотори, велосипеди и електрични тротинети

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Економија

Утврдени цените за користење на Градскиот базен

Се изнајмуваат и шанковите на објектот

Живот

Невремето кое го зафати Башино село уништи дел од родот а јаворот среде село е оштетен (фото)

Во Велес има една пријава, автомобил кој се заглавил во езерото од вода, пред силосите на Жито Вардар

Хроника

Искршени се пет летниковци на езеро Младост

Украдени биле и неколку прскачи за наводнување

Забава

Градскиот базен би започнал со работа викендов

Најавите од надлежните се дека можно е тој со работа да започне на 9-ти или 10-ти јули

Живот

По три години пауза, повторно заплови Вардарската регата (фото и видео)

Годинава се сплавареше до Градско

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали Македонија треба да продолжи да учествува на Евросонг?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »