Викендов сообраќајна контрола, два од три мопеди во Велес неисправни

Или не носеле заштитни кациги или немале возачка

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Економија

Повторно кај Степанци откриeни дрвокрадци

Пронајдени се две возила лада нива полни со дрва сечени без дозвола

Технологија

Од недела 31 март, летно сметање на времето

Стрелките на часовникот треба да се поместат за еден час нанапред, односно времето во 2 часот, ќе се смета како да е 3 часот

Фото

Светот низ слики 18- 24.03.2019

На концертите на Владо јаневски, Влатко Лозановски и Горан Бреговиќ, велигденска изложба на јајца во германски град, прошетка низ расветаните цреши во Токио, стрелаат со лак со нога

Хроника

Изгаснат пожарот кај Караслари, изгореа 60 хектари борова шума

Попладнево пожари кај Цуцка и кај манастирот кај Оморани

Економија

Гори боровата шума кај Караслари

Освен пожарникарите и вработени од шумско од воздух гаснат авиони

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Екологија

Викендот заврши, нов смет оставија излетниците на езеро Младост (фото)

Иако два пати е чистен теренот за две седмици, тоа не се забележува

Спорт

Фудбалерите на ФК Борец тешко до победата во дербито против Кит-го

Реми на футсал екипата на КМФ Велес, порази за одбојкарите, ракометарите, фудбалерките и кошаркарите

Забава

Велешанки со специјална награда за етно маса во Пробиштип (фото)

Во саботата по осми пат се одржа манифестацијата ,,Зелникот на баба, каде учествуваа и жените од Велес

Екологија

Во пролетната акција на чистење собрани 128 м3 отпад (фото)

Се чистеше зелениот појас околу Топилницата

Здравство

Лани шестмина заболени од туберколоза во велешко

24 март Светски ден на борбата со туберколозата

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали е потребно забрана за користење на мобилни на наставата во училиштата?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »