Невообичаено за ноември, четири дена шумски пожар гори кај Мокрени

Од шумското ги предупредуваат ловџиите да не оставаат оган зад себе, ловџиите велат викендот таму имаше и мотористи

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Култура

Отворена изложба „Психологија на белата девојка“ на Максимовски

Авторот се претставува со триесетина дела работени во различни техники, масло на платно, акрилик на платно, комбинирана техника, тушеви, графика, акварели

Живот

Тодорова ОЈО за Велес, Мишева Јорданова за Кавадарци

Тие имаат мандат од четири години

Хроника

Обвинение за возачот кој удри во пешак, кој почина а тој побегна

По настанот, осомничениот го оставил повреденото лице без помош и заминал во правец кон Гевгелија

Спорт

ФК Бабуна дома одигра нерешено, ФК Тополка поразен во Превалец

ФК Работник од Лозово му ја наполни мрежата на ФК Рудар од Пробишптип -Трета лига. Исток.Форца нова и Мартолци во борба за лидерската позиција во Општинска фудбалска лига

Спорт

ФК Борец ја зголеми предноста на шест бода

Кошаркарите на КК Борец Баскет со победа се лидери во Втората лига Исток. Победа за КМФ Велес, порази за одбојкарите, ракометарите, фудбалерките на Борец

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Здравство

Протест на приватните доктори незадоволни од предлог договорот за работа со Фондот за здравство

Лошата здравствена политика резултирало за изминатите три години 1,2 илјади приватни лекари да заминат од Македонија

Здравство

Собрани 153 крвни единци во есенските дарителски акции во средните училишта

101 лице се нови дарители а 61 се женски. Најмногу собрани крвни единици имаше во ,,Коле Неделковски,,

Образование

Зошто средните училишта од градот започнаа со настава од 7,15 часот

Наместо во 7,30 среднистите наутро ќе одат на настава 15 минути порано

Живот

Мелничани со илјада швајцарски франци помош за Кристијан Андреев

Собравме еден дел со кој се надеваме дека ќе му помогнеме да го надмине неговиот здравствен проблем -рече Еродван Етовски -Еки претседател на друштвото ,,Макмел,,

Економија

До крајот на месецов ќе заврши реконструкција на делницата од автопатот Велес - Градско

Се работи и на изградба на нов мост во Богомила. Градоначалникот Коцевски побара побрзо санирање на карпата кај реката Тополка

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали треба и натаму летно и зимско сметање на времето?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »