Борец во дербито ја победи Брегалница, сите голови мајсториja (видео)

Во есенското футсал дерби КМФ Велес подобар од лидерот КМФ Шкупи. Одбојкарите на Борец направија сефте, победија. Резултати на кошаркарите, фудбалерките, ракометарите

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Хроника

Кола удрила во воз, повредени нема возачот побегнал со автомобилот

Инцидентот се случил на див премин близу лозјата кај Топилница. Железничкиот сообраќај во прекин 100 минути

Фото

Светот низ слики 05 -18.11.2018

Илјада изчезнати во пожарите во Калифорнија ,си подадоа рака потомците на Франц Фердинанд и Гаврило Принцип,за седум дена Чолиќ по втор пат ја наполни салата Борис Трајковски,сезона на зимски спорт

Економија

Државата поседува 2.645 возила, најмногу полицијата

Најмногу се возат Шкода, Фолксваген и Форд.

Хроника

Работник е тешко повреден во Речани

Г.А.(51) од Велес со тешки телесни повреди се здобил при работа во фабрика

Култура

Отворена изложба „Психологија на белата девојка“ на Максимовски

Авторот се претставува со триесетина дела работени во различни техники, масло на платно, акрилик на платно, комбинирана техника, тушеви, графика, акварели

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Економија

Железничка станица доби столици за патниците

Станицата беше реконструирана, но не беше опремена со столици

Живот

Сто години од крајот на Првата светска војна низ приказната на свадбената фотографија

Германски фотограф кој бил на минување низ Велес ја овековечил свадбата на велешки младенци

Економија

Невообичаено за ноември, четири дена шумски пожар гори кај Мокрени

Од шумското ги предупредуваат ловџиите да не оставаат оган зад себе, ловџиите велат викендот таму имаше и мотористи

Здравство

Протест на приватните доктори незадоволни од предлог договорот за работа со Фондот за здравство

Лошата здравствена политика резултирало за изминатите три години 1,2 илјади приватни лекари да заминат од Македонија

Здравство

Собрани 153 крвни единци во есенските дарителски акции во средните училишта

101 лице се нови дарители а 61 се женски. Најмногу собрани крвни единици имаше во ,,Коле Неделковски,,

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали треба и натаму летно и зимско сметање на времето?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »