Бошњачки Демократски сојуз - наши гласови се прелеаја на сметките на други партии, ОИК греши

По реакциите до ОИК грешката била исправена, составот на Советот на Општина Велес останува непроменет

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Здравство

Велес е на трето место во земјава според бројот на активни случаи со ковид-19

Денес се регистрирани 23 нови случаи но и 28 оздравени

Спорт

Победа за одбојкарите на ГОК Борец на стартот од првата лига

Порази за ракометарите и кошаркарите

Здравство

Нема нови случаи на лица позитивни на ковид-19, но има двајца пациенти починато

Во велешка Болница згрижен е 61 пациент

Живот

Хуманитарна трка за гладните (фото)

Има лица и семејства кои секојдневно не можат да обезбедат топол оброк - 16-ти октомври Меѓународниот ден за борба против гладот

Живот

До 17ч. 43 отсто гласачи во Велес го дале гласот, а пред четири години излегле 51 отсто

Во Лозово гласале 64 отсто, Градско 57 а Чашка 54

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Култура

Изложбата на Петар Хаџи Бошков, освен што ја врати македонската модерна ги врати и посетителите во Стоби (фото)

Со изложбата во целост се потврдила идејата на директорот на НУ „Стоби“ Спасе Перовски, локалитетот да биде жив град

Живот

Градско со нов градоначалник, во Лозово и Чашка ќе има втор круг гласање

Каков е составот на локалните Совети во овие три општини

Живот

ДИК -Колев градоначалник, ДУИ со член на Совет

Ова се официјални но не и конечни резултати, оти учесниците во изборите имаат право на жалба

Живот

Марко Колев, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа за градоначалник на Велес

Упатувам апел за смирување на страстите во Велес, за Велес да оди напред - порача Колев

Живот

До 18,30 во Велес гласале повеќе од половината запишани гласачи

Во Лозово 76отсто, во Градско и Чашка преку 60 отсто излезеност

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »