Починати двајца пациенти од Мелница, позитивни на корона вирусот

Изминатите 24 часа во велешко има регистрирано 72 нови случаи на лица позитивни на ковид-19. Во Болница згрижени се 50 пациенти

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Здравство

Во крводарителска акција во Чашка собрани 14 крвни единици

Се пријавиле 24 но десетмина не им било дозволено да даруваат крв

Живот

Се посипува улиците со сол, фрлени 1,2 тони

За да се овозможи нормално движење на граѓаните, по тротоарите на најфреквентните улици во градот

Технологија

Лани зголемен интерес за издавање на пасоши

Министерот Спасовски предупредува во овој период да се вадат нови патни исправи,за да се избегнат гужвите во лето

Живот

Антонио Негриовски од Ореше на 11 годишна возраст го фати крстот на Водици (фото)

Кој го фати крстот на Водици во Чашка, Градско, Извор, Богомила, Согле, Теово..

Здравство

Нови 32 случаи со ковид-19 во велешко

Во пораст и бројот на згрижени во велешка Болница

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Здравство

Млад велешанец по трет пат позитивен на ковид-19, двајца починати од последиците на корона вирусот

Денес е регистриран 41 нов случај на позитивен на ковид-19, во велешка Болница згрижени се 45 пациенти

Живот

За прв пат после деценија зголемен е бројот на новороденчиња во Велес и велешко

И додека во Велес минатата година порасна бројот на новороденчиња, опадна по селата во велешко и во Општина Чашка

Здравство

Почината пациентка на 30 годишна возраст, 27 нови случаи на ковид-19

Бројот на хоспитализирани во двете одделенија од велешка Болница е 36 пациенти, еден повеќе од вчера. Во Велес има 32 случаи на сеозонски грип

Екологија

По трет пат за месец и половина се чистеше Дервенскиот поток

Дел од граѓаните неми на апелите да се почитува комуналниот ред

Живот

Дејан Димовски го фати крстот на Водици 2022 во Велес (фото и видео)

Имав некое такво чувство дека ќе се случи чудо и ќе го фатам крстот кажа Дејан

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали со повисоките цени на кесињата за пазарење во маркетите, може да се зачува животната средина?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »