Просториите на Итната помош пред и по реновирањето (фото)

Во какви услови работеа екипите на Брзата помош пред половина година и сега

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Технологија

Ford Focus aвтомобил на годината во Македонија

Претходно оваа титула Форд фокус ја понесе во Словенија и во Хрватска

Економија

Општинските буџети, збир на желби далеку од финансиските можности на локалните власти

Истражување како се полнеле општинските Буџети, планирале и трошеле народните пари во деветте општини од Вардарски плански регион во периодот 2013-2017-та година

Хроника

Десет мигранти пронајдени во автомобил кај Демир Капија

„Мерцедес“ со скопски регистарски броеви управувано од С.О.(47) од Скопје превезувал десет мигранти

Култура

Советот на Рациновите средби разочаран од добиените средства за организација на манифестацијата

Нивото на финансиска поддршка е израз на почит кон Рацин и неговото творештво.

Образование

Проектот ,,Воведи ги своите соништата,, за какви работни места ги чека учениците во иднината

Проектот е во организција на наставник од Пакистан и се работи во стотина земји од светот, меѓу нив и во Велес

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Здравство

Лани во велешко далеку помалку заразни заболени отколку во 2017-та

Какво здравје лани имаа велешани? Во 2018-та имало помалку заболени од грип, овча сипаница и од ентероколитис

Здравство

После седум децении од изградбата, реновирана внатрешноста на Здравствениот дом во Велес (фото)

Комплетно се реновирани просториите на службата на Итна медицинска помош

Култура

Лани повеќе читатели членови на градската библиотека отколку во 2017-та

Лани од редовните читатели 2.413 биле возрасни и 1.926 деца, набавени биле 2.553 книги. Што велешани читале, зависи од возраста

Здравство

Здравствен дом со грант од Кралството Јапонија

Со 37 илјади евра ќе се набавуваат две амбуланти возила

Здравство

Седуммина родители на суд оти не ги вакцинирале децата

Глобата е помеѓу 300 и 600 евра, толку ги чинело детското здравје

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали е потребно забрана за користење на мобилни на наставата во училиштата?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »