И денес повеќе оздравени отколку нови случаи со корона вирусот

Во двете ковид одделенија од велешка Болница претпладнево имаше згрижено 28 пациенти

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Спорт

КМФ Кеги моби реди уверливи победи во Втората футсал лига

Тесен пораз за кошаркарите на КК Борец баскет во Скопје од КК Шкупи

Спорт

ФК Борец ниту со играч повеќе, дома не може да победи

ФК Борец- ФК Македонија ЃП 1:1 (1:0)

Здравство

И натаму опаѓа бројот на активни случаи со ковид-19 во велешко

Почината жена на 73 годишна возраст од последиците на корона вирусот

Екологија

Спасени од труење, 18 белоглави орли во Мариово

Не законското користење отров и понатаму претставува најголемата закана за опстанокот на мршојадците не само во Македонија туку и на целиот Балкански Полуостров

Спорт

ЖФК Борец со победа против ЖФК Речица се враќа од Куманово

ФК Локомотива Градско - ФК Осогово 1:1 (втора лига Исток)

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Екологија

Младите украсни садници кои пролетва беа исечени куртулија, но немаше спас за нив откако во коренот есенва беше полеан мазут

Со цел да се обнови дрворедот на улица АСНОМ локалната власт деновиве ископала дупки за да засади нови садници, но на изнадување во нив бил полеан мазут

Здравство

Изминатата седмица 558 лица од Велес, се вакцинирале против ковид-19

Овој период се вакцинираат лица на возраст од 18 до 40 години и тоа со прва доза. Додека лицата над 60 годишна возраст се вакцинираат со трета доза

Здравство

Денес дури 141 оздравен од ковид-19 во велешко

Во Болница се згрижени 27 пациенти

Здравство

На крводарителската акција на „Велес бајкинг“ собрани 80 крвни единици

Осуммина даруваа за прв пат

Хроника

Автомобил влета во „ПАБ“ повреди петмина лица

Од Велешката Болница информираа дека повредените лица се пуштени на домашно лекување

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали во Македонија треба да остане летно и зимско сметање на времето?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »