Седуммина родители на суд оти не ги вакцинирале децата

Глобата е помеѓу 300 и 600 евра, толку ги чинело детското здравје

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Спорт

Победа за футсал екипата на КМФ Велес

Пораз за одбојкарите и за кошаркарите изминатиот спортски викенд

Хроника

Момче силувано на автопат

Непознатиот сторител употребил и сила за да го совлада 21 годишното момчe

Хроника

Девојче удрено од автомобил на пешачки

Незгодата се случила на ул. Алексо Демниевски Бауман

Фото

Светот низ слики 11-17.02.2019

Изложба на кучиња во Лондон, протести во Подгорица и во Белград, несреќа на Дејтона нескар, Кенија е водечки снабдувач на рози во ЕУ, ски трчање близу Москва

Економија

Народната банка издаде три ковани пари за колекционерски цели

Номиналната вредност е 2,8 илјади денари а издадени се мотиви на хороспкопски знаци Вага, Скорпија и Стрелец

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Хроника

Петнаесет години затвор за кавадарчанец за убиство во обид

Игор Стојановски (38 год) се обидел да ја убие Рената Ангелова

Живот

Дервенци понеделнички ударнички (фото)

Се перат улиците низ градот, се чисти патeката кај езеро и се подига нова зелена површина кај Сивиот дом

Економија

Откупот на тутунот привршува, тутунарите задоволни

Сокотаб и Секи во велешко имаат откупено околу 700 тони тутун

Хроника

Намален бројот на кражби во велешко лани

Идентична е состојбата и во кавадаречко и неготинско. Се крадело меѓу другото и ракија

Хроника

Жаклина мајката на малата Тамара кон обвинетите -правда мора да има

И на сто години да ги осудите присутните и целата држава да ми ја дадете, моето дете нема да ми се врати-кажа во судот Жаклина Димовска. 12-те обвинети не се чувствуваат за виновни

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали е потребно забрана за користење на мобилни на наставата во училиштата?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »