До 18,30 во Велес гласале повеќе од половината запишани гласачи

Во Лозово 76отсто, во Градско и Чашка преку 60 отсто излезеност

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Живот

До 17ч. 43 отсто гласачи во Велес го дале гласот, а пред четири години излегле 51 отсто

Во Лозово гласале 64 отсто, Градско 57 а Чашка 54

Живот

До 15ч. во Велес гласале една третина од запишаните гласачи

Во Лозово гласале повеќе од половината гласачи, висок одѕив во Градско и Чашка

Спорт

Бронза на Балканијадата во кати за составот на Македонија во карате

Бронзата за три велешанки Теа Гашева, Мартина Арсовска и Андреа Алексовска

Хроника

Жител на село Милино давал по три илјади за гласање за независен кандидат во општина Лозово

Под истрага се лицата кои примиле пари

Спорт

Фудбалерите на Борец се враќаат непоразени од Струга (видео)

ФК Детонит јуниор - ФК Локомотива Градско 2:1 (Втора лига Исток) Голманот на ФК Борец Рниќ одбрани и пенал

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Здравство

Нови два смртни случаи на лица позитивни на ковид-19 од Велес, за седум дена починаа девет сограѓани

Ретистрирани се нови 27 лица позитивни на ковид-19

Живот

Излезеноста за локалните избори во Велес до 13ч. била 24,52

Каква е излезеноста во соседните општини Градско, Лозово Чашка

Живот

3а локалните избори во општина Велес право на глас имаат 45.892 гласачи

Од избори на избори се намалува бројот на гласачи во ОИК Велес. Колку гласачи има во општините Градско и Чашка.

Здравство

Починати се двајца пациенти позитивни на ковид-19 од Велес, ново регистрирани е 31 случај

Последната седмица починаа седум лица од Велес, позитивни на корона вирусот

Живот

Саат и пол сообраќајот во центарот на Велес блокиран, оти воз застана на преминот кај мост Гемиџии

Според соседите товарниот воз кој доаѓал од Гевгелија застанал бидејќи денес поради влагата, сигурносната рампа не функционирала

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »