Повторно 7,5 години затвор за дедото на Тамара

Нему му се судеше за обид за убиство на тогашниот министер за здравство Никола Тодоров, кој Љупчо Стојановски го смета за главен виновен за смртта на внука му

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Образование

Во Чашка гости ученици и наставници од четири држави

Основните цели се промоција на франкофонијата но и на трајни европски вредности, меѓу учениците и меѓу наставниот кадар

Здравство

Приватните лекари со протестен марш на белите мантили

Проблемите се сериозни, имаме неколку барања доставено до Фондот и Министерството, кои се круцијални за опстанокот на приватните доктори

Економија

Повторно кај Степанци откриeни дрвокрадци

Пронајдени се две возила лада нива полни со дрва сечени без дозвола

Технологија

Од недела 31 март, летно сметање на времето

Стрелките на часовникот треба да се поместат за еден час нанапред, односно времето во 2 часот, ќе се смета како да е 3 часот

Фото

Светот низ слики 18- 24.03.2019

На концертите на Владо јаневски, Влатко Лозановски и Горан Бреговиќ, велигденска изложба на јајца во германски град, прошетка низ расветаните цреши во Токио, стрелаат со лак со нога

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Економија

Велес треба да добие три паркинг зони

Кои улици во која зона се. ЈП Велес паркинг планира да набави и т.н. возило пајак

Хроника

Викендов сообраќајна контрола, два од три мопеди во Велес неисправни

Или не носеле заштитни кациги или немале возачка

Екологија

Викендот заврши, нов смет оставија излетниците на езеро Младост (фото)

Иако два пати е чистен теренот за две седмици, тоа не се забележува

Спорт

Фудбалерите на ФК Борец тешко до победата во дербито против Кит-го

Реми на футсал екипата на КМФ Велес, порази за одбојкарите, ракометарите, фудбалерките и кошаркарите

Забава

Велешанки со специјална награда за етно маса во Пробиштип (фото)

Во саботата по осми пат се одржа манифестацијата ,,Зелникот на баба, каде учествуваа и жените од Велес

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали е потребно забрана за користење на мобилни на наставата во училиштата?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »