ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Здравство

Една седмица во велешко се намалува бројот на активни случаи со ковид-19

Пријавен и починат пациент од домашни услови

Спорт

КМФ Кеги моби супериорен во дербито во Битола

КМФ КОНЗУЛИ – КМФ КЕГИ МОБИ 1:6

Здравство

И во месец декември секоја сабота ќе дежура пунктот во Уред, за вакцинација против ковид-19

Изминатата седмица вакцинирани се помал број лица отколку претходно, но има интерес за вакцинација со прва доза

Хроника

Велешанец осомничен дека во дворот на баба му чувал 400 грама марихуана, сокриени во метално буре

На момчето А.Ј.(20 год) изречена му е мерка притвор

Здравство

Еден позитивен на ковид-19 и деветмина оздравени во велешко

Во Болница и денес згрижени се 35 пациенти позитивни или со проблеми од ковид-19

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Култура

Се конзервираат ново откриените фрески во манастирот Св. Димитрија, кои потекнуваат од 13 век (фото)

Пордолжуваат пет годишните работи во црквата

Здравство

Продолжува вакцинацијата против сезонскиoт грип

Вакцина против сезонски грип аплицираат и здравствени работници, кои доаѓале самоиницијативно

Екологија

Украдени десетина млади садници на јавори од Градскиот парк, засадени пред две години

Садниците биле високи 2,5 метри

Живот

Советникот од Левица, Смилев, побара поддршка од колегата од ДУИ, како „зелена партија“ да помогне околу обновата на П.Д. Бреза

Смилев раскажа како што рече во последен момент била симната точка од дневен ред за легализација на објект -свињарска фарма

Здравство

Велешанец на 38 годишна возраст починат од последиците на корона вирусот

Во Болница има згрижено 35 пациенти

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали во Македонија треба да остане летно и зимско сметање на времето?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »