Велешани со повеќе скршеници се здобиле пред да падне снегот, потоа имало помалку

Во првите денови на јануари без снег имало 16 скршеници, откако падна снегот половина помалку

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Култура

Од утре, среда учениците во училишните клупи

Продолжениот училиштен распуст денес, вторник заршува

Хроника

Возач од Србија починал на пат до Болница

М.К. ( 57 год) , возел камион низ Македонија,а му се слошило близу Градско

Фото

Светот низ слики 13-20.01 .2019

Џамаларите во Тиквешијата, Кумановско и Делчево, Сашко Кедев и Ганка Цветанова го развеаја македонското знаме на Аконкагва, Путин беше во Белград, релитот Дакар се вози низ Јужќна Америка

Образование

Зимскиот распуст за учениците продолжен до среда

Продолжениот зимски распуст се однесува за учениците од основното и средно образование на територијата на цела Република Македонија

Живот

Кој го фати крстот во Лозово и Градско

Крстот се фрлаше во реката Вардар, но и во специјално подготвени базени

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Живот

Фрлени 4,5 тони храна за дивечот во велешко (фото)

2,5 тони е за ситен дивеч а два тони е за крупен дивеч

Технологија

1,5 милиони прочитани текста лани на ТрМр

Кој се десетте најчитани текста во 2018-та на ТрМр.

Живот

Дејан Петрушев од Солено чешмиче го фати крстот на Водици (видео и фото)

По крстот скокнаа 58 лица, меѓу нив повторно една девојка

Хроника

Лани во велешко зголемен број на сообраќајки, има само една жртва

Зголемен е и бројот на лица со теши телесни повреди здобиени во сообраќајни незгоди. Какви се бројките за Кавадарци и Неготино

Хроника

По пет години затвор за четири момчиња од Криволак, за разбојништво над мигранти

Одзеле 950 евра и четири мобилни, но откако биле откриени парите и мобилните им биле вратени на Индијците

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »