Продолжува вакцинацијата против сезонскиoт грип

Вакцина против сезонски грип аплицираат и здравствени работници, кои доаѓале самоиницијативно

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Здравство

И во месец декември секоја сабота ќе дежура пунктот во Уред, за вакцинација против ковид-19

Изминатата седмица вакцинирани се помал број лица отколку претходно, но има интерес за вакцинација со прва доза

Хроника

Велешанец осомничен дека во дворот на баба му чувал 400 грама марихуана, сокриени во метално буре

На момчето А.Ј.(20 год) изречена му е мерка притвор

Здравство

Еден позитивен на ковид-19 и деветмина оздравени во велешко

Во Болница и денес згрижени се 35 пациенти позитивни или со проблеми од ковид-19

Спорт

ФК Борец реди порази, загуби и од Брегалница во Штип

Убедлива победа за одбојкарите, кошаркарите победија со голем пресврт и ракометарите кои славеа во финишот, пораз за фудбалерите на ФК Локомотива од Градско во Втората лига Исток

Економија

Марко Колев претседател на Вардарски плански регион

Татјана Темелковска, в.д. директор на Центарот за развој на Вардарски плански регион

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Екологија

Украдени десетина млади садници на јавори од Градскиот парк, засадени пред две години

Садниците биле високи 2,5 метри

Живот

Советникот од Левица, Смилев, побара поддршка од колегата од ДУИ, како „зелена партија“ да помогне околу обновата на П.Д. Бреза

Смилев раскажа како што рече во последен момент била симната точка од дневен ред за легализација на објект -свињарска фарма

Здравство

Велешанец на 38 годишна возраст починат од последиците на корона вирусот

Во Болница има згрижено 35 пациенти

Живот

Украден автомобил на велешанец, кој со брза интервенција на полицијата крадецот бил уапсен

За 90- минути украдениот автомобил „шкода фелиција“ бил вратен на сопственикот

Здравство

И натаму во велешко повеќе оздравени отколку ново заразени со кoвид-19

Во велешка болница се намалува бројот на згрижени пациенти, денес има 33

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали во Македонија треба да остане летно и зимско сметање на времето?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »