Наградата за животно дело за карикатурата во Македонија „ЦИЦО“ за велешанецот Миле Манчевски

Наградата Цицо се добива за целокупниот ангажман и творештво на еден автор- карикатурист

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Хроника

Приведени двајца велешани, пронајдена е дрога но и куршуми

Едното од лицата полицијата го сомничи за разбојништво

Спорт

ФК Борец во финишот загуби дома од ФК Академија Пандев

ФК Борец 1919-ФК Академија Пандев 1:2 ГК Локомотива -ФК Беласица 0:2 Втора лига Исток

Здравство

Висок број на ново заразени со ковид-19 во велешко 50 лица, еден починат

Во велешка Болница хоспитализирани се 55 пациенти

Живот

Бонус игра за онлајн учесниците на ЛОТО 7

Државна лотарија најавува нова игра за забава и добивки а гостинот не може да си замине дома без добивка или со добивка помала од 50.000 денари

Култура

Дела на брачниот пар Муковски, изработени во акрил излиени со смола, на изложба во Велес (фото)

Изложбата „Метакосмија“ ќе биде поставена три седмици а изложени се 20-тина дела

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Здравство

И денес починат пациент од последици на ковид-19

Во трите ковид одделенија од велешка Болница, вкупно се хоспитализирани 52 пациенти

Хроника

Нова разбојништво во Велес, повторно со пиштол ограбен маркет

Ограбен е маркет на кривините кој Којник

Живот

Топол оброк за 50 лица од социјален ризик од Велес

Неделата за борба против гладот која беше реализирана 16-ти до 22-ри октомври. Годинашното мото беше „Помислете и на нас“

Здравство

Нови 18 случаи на лица позитивни на ковид-19 во велешко

Во трите ковид одделенија од велешка Болница хоспитализирани се 57 пациенти

Здравство

Се вратија редиците за вакцинација во Уред

Осетно е пораснат интересот за трета доза вакцина против ковид-19. По објавувањето ан податоците дека Велес е на врвот според активните случаи со ковид-19 во земјава, порасна и интересот за прва и втора доза

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »