Советникот од Левица, Смилев, побара поддршка од колегата од ДУИ, како „зелена партија“ да помогне околу обновата на П.Д. Бреза

Смилев раскажа како што рече во последен момент била симната точка од дневен ред за легализација на објект -свињарска фарма

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Спорт

ФК Борец реди порази, загуби и од Брегалница во Штип

Убедлива победа за одбојкарите, кошаркарите победија со голем пресврт и ракометарите кои славеа во финишот, пораз за фудбалерите на ФК Локомотива од Градско во Втората лига Исток

Економија

Марко Колев претседател на Вардарски плански регион

Татјана Темелковска, в.д. директор на Центарот за развој на Вардарски плански регион

Здравство

Рак на панкреас

Ризик фактори за рак на панкреас, симптоми, како да се спречи ракот на панкреасот?

Здравство

Осетно намален бројот на згрижени пациенти во велешка Болница, со проблеми од корона вирусот

И денес повеќе оздравени отколку ново заразени лица со ковид-19 во велешко. Пo десет дена во билтенот е пријавена за почината жена од Горно Јаболчиште

Здравство

Во велешко повеќе оздравени отколку заразени со ковид-19, но и еден починат пациент

Во трите ковид одделенија од Болницата има згрижено 43 пациенти

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Здравство

Велешанец на 38 годишна возраст починат од последиците на корона вирусот

Во Болница има згрижено 35 пациенти

Живот

Украден автомобил на велешанец, кој со брза интервенција на полицијата крадецот бил уапсен

За 90- минути украдениот автомобил „шкода фелиција“ бил вратен на сопственикот

Здравство

И натаму во велешко повеќе оздравени отколку ново заразени со кoвид-19

Во велешка болница се намалува бројот на згрижени пациенти, денес има 33

Екологија

Марјанчо Николов- зеленилото од левата странана градот, најдобро да се даде на ЈП за државни пасишта, толку е запустено

Советникот побара во планот за следната година да се внесе уредување на просторот околу кејот, Хотелот Вила Зора и спомен Костурница

Екологија

Колев - улиците во градот не може со метла да се чистат

Градоначалникот потенцира да се продолжи со набавка на машини и возила за одржување на хигиената во градот

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали во Македонија треба да остане летно и зимско сметање на времето?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »