Градско со нов градоначалник, во Лозово и Чашка ќе има втор круг гласање

Каков е составот на локалните Совети во овие три општини

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Здравство

Нема нови случаи на лица позитивни на ковид-19, но има двајца пациенти починато

Во велешка Болница згрижен е 61 пациент

Живот

Хуманитарна трка за гладните (фото)

Има лица и семејства кои секојдневно не можат да обезбедат топол оброк - 16-ти октомври Меѓународниот ден за борба против гладот

Живот

До 17ч. 43 отсто гласачи во Велес го дале гласот, а пред четири години излегле 51 отсто

Во Лозово гласале 64 отсто, Градско 57 а Чашка 54

Живот

До 15ч. во Велес гласале една третина од запишаните гласачи

Во Лозово гласале повеќе од половината гласачи, висок одѕив во Градско и Чашка

Спорт

Бронза на Балканијадата во кати за составот на Македонија во карате

Бронзата за три велешанки Теа Гашева, Мартина Арсовска и Андреа Алексовска

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Живот

ДИК -Колев градоначалник, ДУИ со член на Совет

Ова се официјални но не и конечни резултати, оти учесниците во изборите имаат право на жалба

Живот

Марко Колев, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа за градоначалник на Велес

Упатувам апел за смирување на страстите во Велес, за Велес да оди напред - порача Колев

Живот

До 18,30 во Велес гласале повеќе од половината запишани гласачи

Во Лозово 76отсто, во Градско и Чашка преку 60 отсто излезеност

Здравство

Нови два смртни случаи на лица позитивни на ковид-19 од Велес, за седум дена починаа девет сограѓани

Ретистрирани се нови 27 лица позитивни на ковид-19

Живот

Излезеноста за локалните избори во Велес до 13ч. била 24,52

Каква е излезеноста во соседните општини Градско, Лозово Чашка

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »