Велешани се тестираат за ХИВ-СИДА, но не се едуцираат

Први декември Светски ден на борбата против ХИВ/СИДА. Годинава во Велес три нови случаи

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Здравство

Еден починат и 14 нови случаи со ковид-19 во велешко

Опаѓа бројот на згрижени пациетни во велешка Болница, со проблеми од корона вирусот, денес имаше 33

Хроника

Велешанка удрена од автомобил, кај Трговски

Лицето ја преминувало улицата надвор од обележан пешачки премин

Здравство

Една седмица во велешко се намалува бројот на активни случаи со ковид-19

Пријавен и починат пациент од домашни услови

Спорт

КМФ Кеги моби супериорен во дербито во Битола

КМФ КОНЗУЛИ – КМФ КЕГИ МОБИ 1:6

Здравство

И во месец декември секоја сабота ќе дежура пунктот во Уред, за вакцинација против ковид-19

Изминатата седмица вакцинирани се помал број лица отколку претходно, но има интерес за вакцинација со прва доза

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Здравство

Спласна интересот за вакцинација во велешко од ковид-19

Во кој градови има најмногу вакцинирани

Екологија

Исчистен Дервенскиот поток, од сметот кој несовесни граѓани го исфрлиле од домовите

Собрани се осум трактори смет

Култура

Се конзервираат ново откриените фрески во манастирот Св. Димитрија, кои потекнуваат од 13 век (фото)

Пордолжуваат пет годишните работи во црквата

Здравство

Продолжува вакцинацијата против сезонскиoт грип

Вакцина против сезонски грип аплицираат и здравствени работници, кои доаѓале самоиницијативно

Екологија

Украдени десетина млади садници на јавори од Градскиот парк, засадени пред две години

Садниците биле високи 2,5 метри

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали во Македонија треба да остане летно и зимско сметање на времето?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »