ФК Борец со пресврт до победа во Кавадарци и второто место на Втора лига Исток

Кошаркарите на Борец баскет со пораз го завршија првенството во Третата лига

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Хроника

Викендов две сообраќајки по патиштата во велешко

Автомобил излетал од автопат, судар на трактор и автомобил, две деца тешко повредени

Фото

Светот низ слики 16 -22.04 2018

Фото приказни од доделување на пехари за завршница во повеќе спортови, се трчаа маратони на неколку локации по светот, убавините на пролетта

Живот

По 12-ти пат да трчаме здраво е

Друштвото на родители за грижа за здраво поколение го одбележа Светскиот ден на здравјето и Денот на планетата Земја

Култура

Повторно отворена древната библиотека на манастирот Света Катарина

Египетските власти повторно ја отворија древната библиотека во манастирот Света Катарина, што се наоѓа во јужниот дел на Синај

Екологија

ОУ Блаже Конески во еко акција ce собраа 410 кг пластика ,1410 кг хартија, 7кг батерии, 10 тина парчиња електронски отпад

Во собирната акција за Денот на планетата Земја освен учениците и нивните родители, вработените, годинава беа вклучени и соседите од околината на училиштето

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Живот

Домовите на жители близу Бричкова чешма полни со вода (фото)

Од ЈКП Дервен објаснуваат дека тоа се природни подземни води

Екологија

Кој го загадува воздухот во населба Тунел и Превалец

Екологистите бараат од инспекциите да кажат кој го загадува воздухот во новиот дел на Велес и намалување на загадувањето

Економија

Лани во велешко за 12 месеци биле продадени само три парцели

Лани од продажба на градежно земјиште биле прибрани само 10 отсто од планираните средства. Натфрли приходот од закуп на земјоделско земјиште во сопственост на државата, собрани 63% повеќе од планираните

Живот

Неконтролирано се напуштаат домашните кучиња на улиците во градот

Локалната власт ги потсетува граѓаните да ги чипираат нивните домашни миленици. За седум дена два каснувања на кучиња скитници на сограѓани

Економија

Офицерски го бараат, ама не може да се издаде

Причината што не може сега да се изнајми, е сопственоста на објектот

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »