12 наместо 18 месеци затвор за сообраќајка со двајца починати

Гостиварчанецот Исмаил Љуши (28 год) го призна делото и се покаја за стореното

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Технологија

Средата вечер стигна пролетта

Ќе биде ли дождлива годинава пролетта, ќе има ли врнежи?

Спорт

Михов е државен првак во ултра маратон, Димов трет

Фудбалерките на ЖФК Борец елиминирани од Купот. Резултати Трета фудбалска лига Центар. Започнаа натпреварите во Општинската фудбалска лига

Живот

JUB со донација за велешката Болница и ОУ Блаже Конески

JUB ја одбележува 50 годишнината од брендотJUPOL во текот на целата година со хуманитарна работа

Култура

Осум први места за младите велешани на меѓународниот пијано натпревар во Аранѓеловац

Во жирито беше и велешанецот м-р Илија Настовски

Екологија

Сабота собирна акција за смет во зелениот појас околу Топилница

Зелениот појас околу Топилницата е прва зона но многу неуреден и нечист, преполн со комунален отпад и градежен шут

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Хроника

Во контрола на сообраќајната полиција во Велес пет возила неисправни

Биле контролирани 36 возила - автобуси и такси возила

Економија

Сточарите од велешко најавуваат протести поради ниската откупна цена на јагнето

Велат дека откуп нема, освен во изолирани случаи. Не памтат дека еден килограм грав или домат бил колку еден килограм јагне жива мера

Економија

Нов ЖИТО МАРКЕТ во Велес, 14-ти по ред (фото)

Отворањето го одбележаа голем број акции и уште поголем број на купувачи

Економија

ЈП Парк спорт лани прв пат забележа загуба во работењето

Загубата изнесува два милиони денари на приход од шест милиони денари

Култура

Одржувањето на Фестивалот на античка драма ,,Стоби,, неизвесно а Рациновите средби ќе се одржат но со скромен буџет

И во ревидираната финална распределба на средства на Министерството за култура, трите манифестации, значајни за градот и земјава останаа без средства

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали е потребно забрана за користење на мобилни на наставата во училиштата?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »