По една година затвор за тројца штипјани кои краделе во месарници во Велес

Направиле штета од 73,6 илјади денари, најчесто во пари помалку во стока

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Технологија

Борбата меѓу вистината и лагата е вечна, пропагандата и лажни вести поттикнуваат насилство

Министерот Поповски посочи дека во дел од медиумите и социјалните мрежи, по протестите пред Собранието пред некој ден, се појавиле стари фотографии од наводни повредени меѓу нив и фотографија од пеачката Северина

Здравство

Д-р Чалков сведочеше имаше некооридинираност меѓу анестезиолозите

Гинекологот Чалков кажа и дека починатиот д-р Јовановски бил во алкохолизирана состојба

Култура

Во Ликовен салон дела од хрватски ликовни уметници

Претставени се дела од 23 современи ликовни уметници од Хрватска, сопственост на Стјепан Похижек, кој така ја претставува хрватската уметност

Фото

Светот низ слики 12 -17.06.2018

За Македонско -грчкиот договор, за Рациновото признание, за СП во фудбал во Русија,за средбата на северно корејскиот и американскиот претседател, за парадата на гордоста во Софија, Атина, Букурешт

Економија

Опозицијата реагира за воведување нови давачки, за јавна чистота и за зеленило

СДСМ применивме законска одредба донесена од времето на Владата на ВМРО-ДПМНЕ

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Економија

Проценките од невремето се дека има штета од пет милиони евра (фото)

Штета претрпеа многу земјоделци кои обработуваат земјиште во Овчеполието, меѓу кои и големете субјекти, лозјето на ,,Зегин,, и житариците на ,,Агриа,, и ,,Уни Агро,,

Економија

Невремето го уништи родот во селата источно од Велес (фото)

Околу три илјади хектари под лозје, тутун, житарици се целосно уништени, се жалат земјоделците од Иванковци, Мамутчево и општина Лозово

Култура

,,Рациновите средби,, ги одбележаа трите јубилеи за Рацин (фото)

110 години од раѓањето, 75 години од смртта и 55 години на манифестација Рацинови средби

Екологија

За седум месеци во контејнерите, велешани фрлија 9 тони стакло

Во градот имаше 10 контејнери за стакло каде можеше да се фрла овој отпад а наскоро ќе се постават уште нови 20

Живот

Со железница, во среда, велешките средношколци на кафе во Скопје

Најчеста дестинација е Сити мол, цел е прошетка и забава

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Кој ќе биде новиот светски првак во фудбал?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »