Велес после Скопје со највисок опфат со трета доза, вакцина против ковид-19

Вчера вакцина „бустер“ примиле 48 лица, а се аплицира на граѓани кои се вакцинирани со кинески вакцини а од втората доза минале три месеци

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Спорт

Екс репрезентативниот голман Јане Николовски, нов шеф на стручен штаб на ФК Борец

Клубот и досегашниот тренер Борче Христов спогодбено се разделиле

Спорт

ФК Борец елиминиран од Купот во Струга

ФК СТРУГА ТЛ -ФК БОРЕЦ 1:1 на пенали 5:4

Здравство

За 24 часа во велешко оздравеле 58 лица позитивни на ковид-19

И натаму Велес е трет по бројот на активни случаи во земјава

Здравство

Велес е на трето место во земјава според бројот на активни случаи со ковид-19

Денес се регистрирани 23 нови случаи но и 28 оздравени

Спорт

Победа за одбојкарите на ГОК Борец на стартот од првата лига

Порази за ракометарите и кошаркарите

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Здравство

Во Велешко опфатот со вакцина за заштита од ковид-19 е 52 отсто

Интересот за вакцинација со прва доза опаѓа. Најмногу вакцинирани има во Неготино, Кавадарци, Охрид, Гевгелија и Ресен

Живот

Три илјади часови младите волонтери од Црвен Крст Велес, посветија на помош на сограѓаните при масовната имунизација (фото)

Биле ангажирани 30 волонтери во 600 смени

Живот

Бошњачки Демократски сојуз - наши гласови се прелеаја на сметките на други партии, ОИК греши

По реакциите до ОИК грешката била исправена, составот на Советот на Општина Велес останува непроменет

Култура

Изложбата на Петар Хаџи Бошков, освен што ја врати македонската модерна ги врати и посетителите во Стоби (фото)

Со изложбата во целост се потврдила идејата на директорот на НУ „Стоби“ Спасе Перовски, локалитетот да биде жив град

Живот

Градско со нов градоначалник, во Лозово и Чашка ќе има втор круг гласање

Каков е составот на локалните Совети во овие три општини

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »