Ни реката Бабуна во долниот тек не е повеќе за капење

На реката Тополка не се вршат мерења и таа е неупотреблива за рекреација, Вардар одамна во Велес е само река која минува - не ниту за полевање и наводнување

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Хроника

Велешанец пронајден мртов во куќа во Охрид

А.Д. бил потстанар а во Охрид живеел некое време

Хроника

Судот демантира дека пресудата не е објавена во 9 часот

Како тоа пресудата изречена во 9 ч. кога судијката замина од зградата на Основен суд во 8:58 разговарајќи на мобилен. И изрекува пресуда и разговара на мобилен

Хроника

Утрово наместо да ја објави пресудата, судијката Гајдова си замина од судот

Зошто судијката Гајдова во терминот која сама го закажа не ја објави пресудата иако имаше присутни странки ??

Спорт

Прва трка од државниот шампионат во ендуро, Драган Ванов прв во Е-1

Енис Небиоски на Светското првенство за јуниори во Италија во кајак слалом

Хроника

Пронајден машки леш во Вардар, се уште не е идентификуван

Жител на Градско излетал од коловоз кај Чичево, завршил на Клиники во Скопје

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Култура

Отворен Фестивалот ,,Стоби,, претставата одиграна по дожд (фото)

Стоби, не е само театар туку чин од социјалната култура, кажа актерот Зафирчев

Економија

На Општините им е потребна поголема финансиска независност

Владата да им помогне на локалните власти да излезат од долговите кажа заменикот министер за локална самоуправа Дејан Павлески

Екологија

Со 30 илјади евра и 50 нови контејнери за почист град од пластична пет амбалажа

Глобалниот еколошки фонд во партнерство со ЕД „Вила зора“ и Општина Велес ќе ја подига свеста за рециклирање на отпадот

Економија

Во Градско е отворен Хостел ,,Ж,, (фото)

Има капацитет од 20 гости, сопственост е на семејството Тасовски

Економија

ЗСР ,,Бабуна,, доби нова концесија за риба

Кој е риболовниот ревир каде велешките риболовци ќе можат да ловат риба во наредните шест години

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »