Стечајниот судија гo прифати планот на ГСОЛ за реорганизација на Фени

По втор пат ГСОЛ преку план за реорганизација го добива Фени во стечај, кој работи а дали ќе биде така ќе одлучува Апелација по евентуалните жалби на незадоволните странки

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Економија

Опозицијата критикува за укинат ученички превоз, Коцевски објаснува дека тоа е делумно поради наследен долг од пола милион евра

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагира за како што тие потенцираат укинатиот бесплатен превоз за учениците до училиштата. Коцевски објаснува дека превозот е укинат делумно и дека за дел од линиите останува досегашнион начин на превоз

Хроника

Откриени крадци кои одзеле два метални сефа ама побегнале

При кражбата физички го нападнале чуварот на објектот

Фото

Светот низ слики 03 -09.12.2018

Животинско царство -црн лебед -бел ирвас,мексиканка е најубавта жена на светот, трка на дедомразовци во Мадрид, натпревар во јадење на чили пиперчиња, погребот на Џорџ Буш постариот

Хроника

Во Охрид измамени пензионери, во Кавадарци се краде нафта од товарни возила

Некои незаконски печалат, око да не им трепне

Хроника

Двајца кочанчани починаа откако со автомобил излетаа од автопат кај Село Сопот

Телата на починатите од амбис длабок 40-тина метри ги ваделе велешките пожарникари

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Култура

Патувачка изложба ,,100 години од Македонскиот фронт,, (фото)

На 10 паноа се прикажани сведоштва текстуални и визуелни од Македонскиот фронт кои даваат слика за секојдневниот живот зад линијата на фронтот.

Спорт

Победи за футсал екипата на КМФ Велес и куп победа за фудбалерките на ЖФК Борец

Порази за одбојкарите, ракометарите и кошаркарите

Економија

Железнички возен ред за 2019-та

Возниот ред важи до 14-ти декември 2019. Тргнување на возовите од Велес и кон Велес. Појаснување за користење на бесплатен железнички превоз

Екологија

Велешани на Св. Климент засадуваа садници дрва на голините на Вршник (фото)

На три хектари се засадија осум илјади садници

Култура

Понеделник премиера на ,,Сомнително лице,, во велешки театар

Режисер е Венцислав Ристов а ова е петта изведба на овој текст на велешката сцена

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »