Одржана јубилејната 25-та ликовна работилница на децата со попреченост

Делата до понеделник се изложени во фоајето на велешки театар. На работилницата учествуваа и ученици од четири училишта од странство

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Екологија

Се исчисти сметот од гробните места на двете цркви

Собрани се 17 м3 отпад

Здравство

Корона вирусот во велешко во стагнација

И денес повеќе оздравени отколку ново заразени, но и еден починат

Здравство

Се помалку активни случаи во велешко како и згрижени пациенти со ковид-19 во Болница

И денес починат пациент од последици на корона вирусот

Здравство

Еден починат и 14 нови случаи со ковид-19 во велешко

Опаѓа бројот на згрижени пациетни во велешка Болница, со проблеми од корона вирусот, денес имаше 33

Хроника

Велешанка удрена од автомобил, кај Трговски

Лицето ја преминувало улицата надвор од обележан пешачки премин

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Здравство

По три месеци работа, повторно времено е затворена Модуларната болница, поради малиот број пациенти

Утрово во неа имало петмина пациенти

Живот

Поделени хуманитарните пакети од собраните средства на „Велес трча“

Волонтерите на Општинскиот Црвен крст поделија 30 пакети со храна и хигиенски средства

Економија

На шест улици од градот се менува фекалната канализација (фото)

Висината на градежните работи е 11 милиони денари, средства од Министерството за транспорт и врски

Економија

ТЕЦ Неготино ќе започне да произведува електрична енергија за десетина дена

В петок треба да се отворат понудите за мазут, доставени до АД ЕСМ

Живот

Велешани се тестираат за ХИВ-СИДА, но не се едуцираат

Први декември Светски ден на борбата против ХИВ/СИДА. Годинава во Велес три нови случаи

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали во Македонија треба да остане летно и зимско сметање на времето?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »