Со балони во воздух започна 14 Фестивал на питата и виното (фото)

Три дена Велес домаќин на манифестацијата на добриот вкус. Организаторот ја поддржува македонската музика со исклучиво македонски изведувачи

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Забава

Фудбалските ветерани на Велес победници на турнирот на ветерани (фото)

Учествуваа 4 екипи, меѓу нив и познати фудбалски имиња

Забава

Општински фудбалски сојуз за лицата со посебни потреби

Обезбедени се топки како сувенири и како средства за забава

Економија

Адвокатите на лозарите лути, АД Повардарие бара начин да се оддолжи отворањето на стечај

Наспроти забраната за отуѓување на имот, вагони со вино се изнесуваат од Винаријата, реагираат лозарите

Хроника

Мигранти пријавиле двајца велешани за цената на превозот

И.Р. (36 год) и С.Р. (20 год) полицијата ги уапсила

Хроника

Изменет режим на сообраќај во центарот на градот заради Питијадата

8-ми септември во еден дел ќе биде затворена а улиците Гоце Делчев и Страшо Пинџур ќе бидат двонасочни

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Живот

Жиро Маркети одбележаа 30 години работа

Горд сум и среќен што со чесно и домаќинско работење можам да кажам дека успеавме и дека мојот сон стана реалност- рече сопственикот Јованче Ѓошевски

Економија

Регулаторна ќе решава за цената на водата за пиење, откако советниците ја повлекоа одлука за поскапување

Градоначалникот Коцевски стравува Регулаторна драстично да не ја зголеми цената

Хроника

Двајца жители на две велешки села осомничени дека во Струга летово ограбиле прилепчанец со 8,8 милиони денари

Основен суд Струга на О.А (40 год) од Бузалково и Ј.З.(45 год) од Кочилари им одреди мерка притвор

Забава

На Питијадата музика за сечиј вкус и понуда со различни содржини

Саем на домашни ракотворби, велосипедска тура, мото трка, промоција на ѓозлемето. Манифестација со хуманитарен карактер се собираат средства за операција на 14 годишниот Кристијан Андреев

Хроника

Кумановецот кој изврши разбојништво над кумановски судија доби 12,5 години затвор

Неговиот соучесник и помошник во делото Бедрид Ковачи (49 год) од скопски Сарај, кој е во бегство и му се суди во отсуство, доби две години за тешка кражба

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »