На Денот на мобилност, велосипедистите за кратко ги освоија улиците во Велес (фото)

Градоначалникот најави се работи студија за до година да бидат одбележени велосипедски патеки низ градот и околината

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Фото

Светот низ слики 17 -23.09.2018

Започна Октобер фест во Минхен, во Јемен децата гладуваат, танц фестивал во Барселона, Куп во далечинско плкивање на езеро Младост, по Јадран пловат едреници

Живот

Утрово во 3,54 стаса есента

Не очекува врнежлива, бурна есен со просечни температури

Хроника

Четири момчиња од Криволак извршиле разбојништво на четворица мигранти Индијци

По барање на велешкото обвинителство на сите четворица им е определена мерка на претпазливост

Хроника

Притвор за кавадарчанецот кој сторил 127 кражби и едно убиство во обид

И.С. (37 год) извршил осум кривични дела во Велес,119 во Струмица, Радовиш, Штип, Кочани, Куманово, Битола, Ресен, Прилеп, Охрид, Кичево, Скопје. Се обидел да ја убие пријателката откако таа му кажала дека носи негово дете

Хроника

На младите им е потребна ЕУ

Потребно ни е одговорно граѓанство и подобри можности за образование, вработување и квалитетен спорт

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Хроника

Анестезиологот Ванчев доби четири години затвор гинеколозите Чалков и Москов ослободени од обвинението за смртта на родилката Кадиева

Д-р Ванчев доби и забрана за вршење на дејност во траење од пет години

Живот

Персонални тренери има но потребно е здружението да ги координира

Во градот има голем интерес и потреба за персонални тренери на лицата со попреченост

Живот

Велес доби Дневен центар за децата со попреченост

Во него засега се згрижени шест деца, сите на возраст од околу 5-6 години

Култура

Македонскиот стрип претставен на 12-тиот стрип викенд во Нови Сад

Поради јазичната бариера стрипови купувале само колекционери

Здравство

Во велешката Болница ќе се ангажираат 41 ново вработен ама и натаму има еден лифт

Добиена согласност за вработување на 41 лице од нив 27 медицински кадар а петмина лекари веднаш заминуваат на специјализација. Никако да се реши проблемот со лифтовите

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »