Со првиот снег годинава и 19 скршеници кај велешани

Снегот создаде и здравствени проблеми

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Спорт

ФК Локомотива од Градско, со убедлив старт на пролетниот дел од првенството на Трета лига Југ

ФК Илинден дома загуби во дербито на дното, ФК Превалец слободен

Спорт

Победи за фудбалерките на ЖФК Борец, кошаркарите, ракометарите и футсал екипата на Велес

Уште еден пораз за одбојкарите, пораз и за КМФ Кеги Моби

Хроника

Контрола со која брзина се вози по автопат на делница Грaдско - Велес

Сообраќајната полиција контролирала од 8 до 16 ч.

Здравство

Десет оздравени, двајца ново заразени и еден починат пациент од последици на ковид-19 во велешко

Активни се 262 случаи, во велешка Болница хоспитализирани се 33 пациенти

Здравство

Расте бројот на пациенти згрижени во велешка Болница поради ковид-19

Нови десет случаи на ковид-19, оздравени се четворица, активни има 250 случаи. на Инфективно одделение има пациенти од Велес, Свети Николе, Лозово и Градско

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Здравство

Повторно во велешко повеќе оздравени отколку ново заразени со ковид-19

Активни се 257 случаи , во велешка Болница се хоспитализирани 31 пациент

Хроника

Лани во велешко извршени пет самоубиства, зголемен број во однос на 2019-тата

Најмладата личност била на 37 години, додека највозрасната на 88 години

Спорт

ФК Борец се враќа непоразен од Ѓорче Петров

ФК Македонија ЃП 1932 - ФК Борец 1919 0:0

Здравство

Во пораст бројот на активни случаи со корона вирус во велешко

Денес, сабота, 26 нови случаи со ковид-19 и шест оздравени пациенти во велешко

Култура

Велешките играорци не се согласуваат нивната категоризација да ја врши едно лице, туку бараат тоа да биде комисија

Бараат да се изготви „Регистар на фолклорни друштва“ кој би бил како лична карта на секое од нив

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »