Во велешко втор ден по ред нема позитивни на ковид-19, уште еден оздравен

Бројот на активни случаи во велешко е 36 лица

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Живот

Шест избирачки места во Општина Велес со промената локација за гласање

Три се во Велес а три во велешките села Кумарино, Дурутовец и Ораовец

Хроника

44 лица во два дена во Велес, не носеле заштитна маска за што се казнети

Во понеделникот биле казнети 24 граѓани а во вторникот 20 лица

Живот

Владиката Агатангел - венчајте се во црква сега, свадбата може и догодина

Не смееме да кукаме и да се плашиме, туку да најдеме нов начин на живеење - порача владиката Агатагнел

Живот

Во Вардар, кај ХИВ пронајден труп на машко лице

Обдукција треба да ја констатира причината за смртта а потоа да се идентификува кое е лицето

Живот

Навредување, исмејување најчеста форма на насилство меѓу учениците, покажа истражувањето на Меѓаши

Истражувањето е спроведено во дванаесет средни училишта во земјава, меѓу нив и во Гимназијата и Хемиското од Велес

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Живот

Велешанец каснат од змија додека работел на нива кај Караслари

Во првите шест месеци од годинава на Инфективно одделение регистрирани 13 каснувања од кучиња и мачки

Здравство

Позитивни нема, но има дури седуммина оздравени од велешко

На Инфективното одделение од велешка Болница има хоспитализирано 17 лица а активни се 37 случаи

Живот

Апасиев - Левица се залага за оданочување на капиталот, не на трудот, за социјална правда и за бесплатно здравство

Партијата помошта институционално ќе ја дава на ранливите категории, на лицата со посебни потреби

Живот

Мицковски - СДСМ можеа ама за три години ништо не направија

Предизборна средба со жителите на Велес имаше раководството на ВМРО-ДПМНЕ кое најави 25 отсто повисоки плати,20 отсто поголеми пензии и странски инвестиции од 4 милијарди евра

Здравство

Кластери нема, има двајца ново заразени со корона вирус

Бројот на активни случаи во велешко дојде до 44 лица, 28 од нив се на домашно лекување. Денес нема оздравени лица

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »