Повторно во велешко повеќе оздравени отколку ново заразени со ковид-19

Активни се 257 случаи , во велешка Болница се хоспитализирани 31 пациент

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Спорт

Победи за фудбалерките на ЖФК Борец, кошаркарите, ракометарите и футсал екипата на Велес

Уште еден пораз за одбојкарите, пораз и за КМФ Кеги Моби

Хроника

Контрола со која брзина се вози по автопат на делница Грaдско - Велес

Сообраќајната полиција контролирала од 8 до 16 ч.

Здравство

Десет оздравени, двајца ново заразени и еден починат пациент од последици на ковид-19 во велешко

Активни се 262 случаи, во велешка Болница хоспитализирани се 33 пациенти

Здравство

Расте бројот на пациенти згрижени во велешка Болница поради ковид-19

Нови десет случаи на ковид-19, оздравени се четворица, активни има 250 случаи. на Инфективно одделение има пациенти од Велес, Свети Николе, Лозово и Градско

Хроника

Жител на Градско осомничен дека силувал малолетничка во Свети Николе

Полицијата против осомниченото лице И.А. (22 год) поднело кривична пријава

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Хроника

Лани во велешко извршени пет самоубиства, зголемен број во однос на 2019-тата

Најмладата личност била на 37 години, додека највозрасната на 88 години

Спорт

ФК Борец се враќа непоразен од Ѓорче Петров

ФК Македонија ЃП 1932 - ФК Борец 1919 0:0

Здравство

Во пораст бројот на активни случаи со корона вирус во велешко

Денес, сабота, 26 нови случаи со ковид-19 и шест оздравени пациенти во велешко

Култура

Велешките играорци не се согласуваат нивната категоризација да ја врши едно лице, туку бараат тоа да биде комисија

Бараат да се изготви „Регистар на фолклорни друштва“ кој би бил како лична карта на секое од нив

Живот

Потребни се 182 попишувачи за Велес, Градско и Чашка

Пријавувањето е електронски, до недела на полноќ

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »