Обвинетиот за сообраќајката кај Агриа не знаел дека удрил во човек, мислел дрво е

На обвинетиот Карајанов, му се суди за две кривични дела ,,Тешки дела против безбедноста на луѓето во сообраќајот,, и за ,,не укажување на помош на лице повредено во сообраќајна незгода,,

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Спорт

Победа за футсал екипите на КМФ Велес и КМФ Кеги моби

Порази за фудбалерките, одбојкарите, кошаркарите и ракометарите

Хроника

Во пазарен ден, само двајца пешаци во Велес не поминувале улица правилно

Сторителите не се казнети туку се упатени на сообраќајна поука

Хроника

Регистрирани три физички напади, викендов во Велес

Два од инцидентите се случиле на ул. Петре Прличко

Хроника

Сообраќајка кај Петрова чешма

Двајца повредени се задржани на лекување во велешка Болница

Фото

Светот низ слики 02-09.12.2019

Ниско ниво на водата на Нијагарините водопади, како да се оди кога Кинескиот ѕид е подмрзнат, светна новогодишната елка пред Рокфелер центарот во Њујорк, новогодишно украсена Белата куќа

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Образование

Велешанецот Матеј Гелев, заедно со учениците од македонскиот тим освои две сребра и три бронзи на Меѓународната јуниорска олимпијада по природни науки

Олимпијадата беше во Доха -Катар, а учествуваа 70 држави

Економија

Руралните општини со помал број услуги кон граѓаните, тие малку знаат што локалната власт им нуди како услуга

Граѓаните многу често не ги разликуваат надлежностите кои припаѓаат на општината или припаѓаат на повисоките нивоа на власт, но и долго време чекаат за одредени документи

Економија

Ликвидацијата на ЈП Велес -гас не мина, власта не обезбеди доволно гласови

ЈП Велес гас се укинува оти Владата ќе ја спроведува постапката за уредувањето на линијата за гас до градот

Спорт

ФК Борец се врати со бод од Струга

ФК Струга ТЛ- ФК Борец 1919 1:1 (0:0)

Живот

Константин Атанасов прв мустаќ на Велес

Заврши Мовембар, мустаќите се избричија а хуманитарно се собраа 50 илјади денари

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали 8-то место на ФК Борец во Првата лига ги задоволи вашите очекувања?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »