Нови 18 случаи на лица позитивни на ковид-19 во велешко

Во трите ковид одделенија од велешка Болница хоспитализирани се 57 пациенти

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Живот

Бонус игра за онлајн учесниците на ЛОТО 7

Државна лотарија најавува нова игра за забава и добивки а гостинот не може да си замине дома без добивка или со добивка помала од 50.000 денари

Култура

Дела на брачниот пар Муковски, изработени во акрил излиени со смола, на изложба во Велес (фото)

Изложбата „Метакосмија“ ќе биде поставена три седмици а изложени се 20-тина дела

Здравство

И натаму високи бројки, уште 32 нови случаи со ковид-19 во велешко

Во велешка болница згрижени се 59 пациенти

Спорт

Екс репрезентативниот голман Јане Николовски, нов шеф на стручен штаб на ФК Борец

Клубот и досегашниот тренер Борче Христов спогодбено се разделиле

Спорт

ФК Борец елиминиран од Купот во Струга

ФК СТРУГА ТЛ -ФК БОРЕЦ 1:1 на пенали 5:4

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Здравство

Се вратија редиците за вакцинација во Уред

Осетно е пораснат интересот за трета доза вакцина против ковид-19. По објавувањето ан податоците дека Велес е на врвот според активните случаи со ковид-19 во земјава, порасна и интересот за прва и втора доза

Здравство

Велес и велешко на врвот на листата на најмногу заразени со ковид-19 во земјава на 100 илјади жители

Македонска Каменица е прва, Велес е втор

Здравство

Велес после Скопје со највисок опфат со трета доза, вакцина против ковид-19

Вчера вакцина „бустер“ примиле 48 лица, а се аплицира на граѓани кои се вакцинирани со кинески вакцини а од втората доза минале три месеци

Здравство

Во Велешко опфатот со вакцина за заштита од ковид-19 е 52 отсто

Интересот за вакцинација со прва доза опаѓа. Најмногу вакцинирани има во Неготино, Кавадарци, Охрид, Гевгелија и Ресен

Живот

Три илјади часови младите волонтери од Црвен Крст Велес, посветија на помош на сограѓаните при масовната имунизација (фото)

Биле ангажирани 30 волонтери во 600 смени

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »