речник контакт

Бабуна - Илинден 1:0 фудбал куп финале

Екипата од Маратолци оди натаму во регионалниот куп систем

Петар Печков

Со победата на екипата на  Бабуна од Мартолци од 1:0 против Илинден од Башино село, тие се пласираа во натамошната фаза од регионалниот куп систем.

 И двте екипи играат во третата лига југ а со оваа победа Бабуна ќе игра со некој третолигаш од регионот, а побендикот ќе се пласира во 16 финалето на Купот на Македонија

АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »