речник контакт

Борец Брако - Вардар 0:3

Дербито на есента во одбојкарското првенство заврши со убедлива победа на гостите

Петар Печков

За 80-тина минути скопјани дојдоа до трите бода во салата Гемиџии во Велес. 21:25, 23:25 и 19:25 е резултатот по сетови.

Натпреварот најавуван како дерби на есенскиот дел од првенството лесно го добија вардарци и наметнаа прашање за квалитетот на велешката екипа, која до доаѓањето на четворица репреџентативци се промовираше во како главен кандидат за првото место. Но очигледно ова дерби покажа дека има и подобри од Борец Брако.

АНКЕТА »

Дали 8-то место на ФК Борец во Првата лига ги задоволи вашите очекувања?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »