речник контакт

Женската екипа на Борец победи со 5 : 0

Уверлива победа за останок при врвот

Петар Печков

Велешанки немаа милост ја победија екипата на  со уверливи 5:0. Со оваа победа екипата на Борец останува при врвот и минатонеделниот дебакл бил случајност. Борец е трет по шест кола во лига која брои 12 екипи. 

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »