речник контакт

Женската и машката екипа заедно загубија со 9:0

Високи порази за двете екипи на гостувањата во Тетово и Струмица

Петар Печков

Во дербито на женската прва фудбалска лига екипата на Борец загуби во Струмица  од Тиверија Истатов со 5:0.  Ова е втор висок пораа од екипа која е во врвот на табелата, исто како и велешанки, што ги симна на земаја, дека имаат квалитет за највисок пласман.

Машката екипа  на гостувањето во Тетово е поразена од Тетекс со 4:0.  Со овој пораз тие дојдоа при дното на табелата и наместо најавуваната борба за врвот, сега се во ситуација да се борат за опстанок.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »