речник контакт

Кадино – Борец 1:5

Втора победа за велешани во третата лига

Петар Печков

Од гостувањето во Прилеп, ФК Борец се враќа со три бода, кои беа очекувани. Против екипата на Кадино, на гостински терен велешани славеа со убедливи 5:1. Така тие по две кола се на врвот со гол разлика 11:1. Во редовите на ФК Борец дојде Дарко Ранготов. Репрезентативецот на Македонија во футсал  Ранготов  e вревен стрелец кој во Лигата на шампионите во футсал  за ФК Железарец има постигнато 12 гола. Тој кариерата ја започна во ФК Борец и сега повторно се враќа во матичниот клуб а ќе настапува и за ФК Железарец во футсал лигата.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »