речник контакт

МАКЕДОНИЈА – ПОЛСКА 2 :3 ( 0:1)

Во контролен натпревар од фут-сал, гостите подобри и славеа во салата Гемиџии со 3:2

Петар Печков

Со головите на Птјетински во 17-тата, Матеуш во 31-та и Станиславски во 39-тата репрезентацијата на Полска победи во Велес, против репрезентацијата на Македонија. За домаќините головите ги постигна Тодоровски во 21-та и 39-тата. Гостите подобри во првите 20 минути, Македонија во финишот од второто полувреме малку требаше да израмни.

За репрезентацијата на Македонија настапија и двајца велешани Ранготов кој игра за Железарец и Димов кој настапува за Хедис. Овој контролен меѓународен натпревар во фут сал во салата Гемиџии, привлече скромен број гледачи 300, во салата Гемиџии.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »