речник контакт

Македонија – Б и Х 4:2 ( 1:1)

Вечерва уште еден контролен натпревар повторно в о салата Гемиџии

Петар Печков

 Македонија ја победи селекцијата на Босна и Херцеговина во футсал со 4:2, полувреме 1:1. Овој натпревар беше контролен за двете селекции на  Македонија во пресрет на квалификациите за ЕП во Србија 2015, додека на БиХ за баражот со Холандија за ЕП во Белгија.

Македонија беше подобра во второто полувреме со што стигна до резултатска педнсот и победа. Головите ги  постигнаа 12` Рамиќ  0:1, 12` Левевски 1:1, 30 Петровски 2:1, 34 Левевски 3:1,, 35 Лалиќ 3:2, 30 Мицевски 40` 4:2. Вечерва двете селекции играат уште еден натпревар исто така со почеток во 20 часот, повторно во салaта Гемиџии.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »