речник контакт

Превалец - Силекс 0:4

16 финале на Купот на Македонија

Петар Печков

Екипата на Превалец е елиминирана од фудбалскиот куп на Македонија, во 16 финалето од кратовски Силекс, со убедливи 4:0.

Гостите кои се до докажан квалитет, и прволигаши без многу напор стигнаа до победата, откако на полувремето поведоа со 3:0.

Екипата на Превалец која игра во третата лига Југ не можеше да му се спротивстави на далеку поквалитетниот тим.

Така во следната фаза од ова натпреварување  оди екипата на Силекс.  

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »