речник контакт

Рибари има а има ли риба?

На кејот од реката Вардар многу рибари но малкумина се враќаат дома со улов

Петар Печков

Убавото есенско време ги привлече рибарите на кејот од реката Вардар во Велес. Тука тие си ја пробаа среќата да уловат некое парче, но велат дека не можат да се пофалат со добро улов.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »