речник контакт

Светот низ слика 14.09 - 20.09

ученици и родители влечат авион по писта, започна октобер фест, казан леќа во Чиле за 10 илјади луѓе, парада на коњи на Црвениот плоштад, пПпата стаса и на Куба..

Петар Печков

Светот низ фотографија, седмицата што измина

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »