речник контакт

Светот низ слика 29.09 - 05.10

тиква тешка 950 кг, невестински фустан долг 4км, сметиште на сотици илјади стари тркла пред Мадрид, се играше крикет под Килиманџаро на 5,8 илјади метри височина, во Јадран по 70 години пронајден германски авион штука,

Петар Печков

Светот низ фотографии, изминатите седум дена...

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »