речник контакт

Светот низ слики 10.12.- 16.12

Во лондон е најголемиоТ сеф со злато на светот, кАде има 4,1 тон, во италија испекоа пица тешка 22 тони со пречник од 40 метри, на Титан НАСА сними речен тек, рок концерт 12 12 12 со познати светски музичари

Петар Печков

Што се беше актуелно ама не  на прва страница во светот изминатите седум дена

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »