речник контакт

Светот низ слики 12.11 - 18.11

Што светот гледаше изминатите седум дена а не беше главна вест. Кој се најјаките мажи на светот,како изгледа светот во магла,која е кола на годината, во Белградската зоолошка се роди бебенце од 40-тина кг.најскапото сирење на светот е од магарешко млеко, трка на штикли

Петар Печков

Настани кои не беа ударна вест ама предизвикаа внимание.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »