речник контакт

Светот низ слики 28.04 -04.05

Јадран препловен од Бари до Херцег Нови за 12 часа, му летна капата на Папата, се чистат каналите во Амстердам, по жица над каналите на Брисел, пропагандни плакати од Прва светска војна, од Октомвриската револуција од Втора светска војна,

Петар Печков

Светот изминатата седмица низ слики

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »